atos

mozliwosc-tworzenia

top-img

.:: Doskonała akustyka

Panele ATOS przyczyniają się do powstawania doskonałych akustycznie wnętrz. Jednym ze sposobów na ich zastosowanie jest modyfikowanie akustyki pomieszczeń zgodnie z ich funkcją, wówczas panele posiadają perforacje, a za panelem umieszcza się flizelinę i warstwę wełny mineralnej.

akustyka

Panele ATOS o różnych perforacjach umieszczane na ścianach lub sufitach są poddawane odpowiednim testom w celu zbadania współczynnika pochłaniania dźwięku. Wyniki testów są udokumentowane i dostępne w naszych materiałach informacyjnych.

wzor wzor wzor wzor

Aktualności

2 września 2013 – Gmach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

We wnętrzach prestiżowego gmachu NOSPR trwa montaż różnorakich elementów wykończeniowych produkcji ATOS. Elementy akustyczne montowane są w wysokiej na 28 m Sali Koncertowej, która może pomieścić nawet 1800 osób, w Sali Kameralnej dla około 300 słuchaczy, jak również w foyer. Zastosowanie różnorodnych elementów na bazie specjalnie dobieranej, wysokiej jakości sklejki o formach sferycznych, giętych, falowanych czy frezowanych ma na celu najlepsze rozprowadzenie dźwięku w każdym kierunku widowni zgromadzonej na 5 poziomach. ATOS wykonuje zarówno okładziny i ustroje na ścianach, falowany sufit akustyczny ze sferycznym plafonem, jak również nieregularne obudowy balkonów także pełniące istotne funkcje akustyczne. ATOS dzięki zgromadzonemu doświadczeniu oraz zastosowaniu do produkcji materiałów o najwyższej jakości wypełnia niezwykle wysokie wymagania zapisane w projekcie akustycznym. Dzięki temu wykonywanie, odbiór i rejestrowanie muzyki symfonicznej ma odbywać się na najwyższym poziomie. Przy zachowaniu najważniejszych parametrów akustycznych wnętrze ma również spełniać wysmakowane wymogi estetyczne.

29 sierpnia 2013 - Centrum Kongresowe Targów Kielce

W dniu wczorajszym nastąpiło otwarcie Centrum Kongresowego Targów Kielce - drugiego w Polsce Centrum Targowo-Wystawienniczego. W tym innowacyjnym i wielofunkcyjnym obiekcie jako wykończenia wnętrz Sal konferencyjnych i korytarzy zastosowano system paneli ATOS w wykończeniu laminatem aluminium szczotkowane, co nadało wnętrzom niezwykle nowoczesny i elegancki charakter. Dzięki wielu możliwościom aranżacji przestrzeni Centrum Kongresowe może być miejscem organizacji zarówno dużych wydarzeń jak kongresy, koncerty czy konferencje, ale też mniejszych seminariów oraz kameralnych wystaw i wernisaży. Ilość paneli zamontowana w obiekcie wynosi prawie 2000m2, i to zarówno w wersji pełnej, jak i z odpowiednią perforacją.

Centrum Dialogu w Łodzi

Zakończył się montaż ATOS PANEL SYSTEM w budynku Centrum Dialogu w Łodzi. Budynek ma być obiektem kulturalno-edukacyjnym i wykończenie sali audytoryjnej panelami ATOS ma umożliwić odbywanie się konferencji i różnego rodzaju spotkań, jak również występów artystycznych, przedstawień i koncertów kameralnych dlatego konieczne było zachowanie parametrów akustycznych, a zapewnienie spójności wnętrz i bryły budynku umożliwiło wykończenia paneli odpowiednim lakierem.

Dane kontaktowe

ATOS BH Sp. z o.o.
30-303 Kraków, Poland
ul. Madalińskiego 17/6
tel. (+48 12) 262 14 54
fax. (+48 12) 633 60 97
e-mail: