atos

mozliwosc-tworzenia

top-img

.:: MASTERCUBE – ustroje akustyczne

Mastercube to specjalistyczne ustroje akustyczne produkowane na zamówienie i według indywidualnych projektów. Ustroje te stosowane są w pomieszczeniach o szczególnych wymaganiach akustycznych takich jak: teatry, kina, sale koncertowe oraz sale audytoryjne. Ustroje Mastercube przyczyniają się do powstania wnętrz o wyjątkowych walorach akustycznych. Ich zadaniem jest odbijanie, tłumienie, sterowanie lub wzmocnienie fal dźwiękowych w taki sposób, aby uzyskać doskonałe warunki akustyczne dla słuchaczy.

ustroje akustyczne mastercube

Mastercube jest rozwiązaniem opartym na quasi-losowym rozkładzie głębokości wnęk. Produkt ten, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości drewna, łączy w sobie dobre właściwości rozpraszające z atrakcyjnym, estetycznym wyglądem. Jest on idealny w rozwiązywaniu problemu kontroli niskich częstotliwości akustycznych wewnątrz pomieszczeń przeznaczonych do rejestracji i odsłuchu muzyki lub mowy.

Ustroje akustyczne - dyfuzory, stosowane są także do eliminacji nieprzyjemnych efektów dźwiękowych takich jak flatter – echo czy „zakolorowanie dźwięku”. Stosowanie sekwencji złożonych z kilku tego typu dyfuzorów w odpowiednim ustawieniu znacznie podnosi ich skuteczność.

Akustyczne właściwości dyfuzorów pozwalają na lepszy odbiór muzyki oraz zwiększają komfort jej wykonywania przez zespoły muzyczne poprzez poprawę wyrazistości dźwięku i polepszenie słyszalności między poszczególnymi muzykami w zespole (DS0, C80).

Istnieje wiele typów Mastercube, w zależności od ich przeznaczenia i pełnionej funkcji akustycznej. Dla osiągnięcia pożądanych efektów zalecamy konsultacje projektantów z akustykami ATOS.

Sąd apelacyjne w Krakowie

Zdjęcia

AGH w Krakowie
AGH w Krakowie
AGH w Krakowie
AGH w Krakowie

Dane kontaktowe

ATOS BH Sp. z o.o.
30-303 Kraków, Poland
ul. Madalińskiego 17/6
tel. (+48 12) 262 14 54
fax. (+48 12) 633 60 97
e-mail: